Krzysztof Głuch OSCILLATE

Oscillate łączy doświadczenie z młodzieńczą chęcią poszukiwania, konsekwencje z wolnością, świeżość z klasycznymi kanonami. Styl zespołu nie jest przyporządkowany do jednego gatunku, swobodnie oscyluje pomiędzy jazzem elektrycznym, bluesem, soulem i popem. Muzyka ta jest efemeryczna i niezależna, będąca swoistą impresją, a improwizacja jest elementem bez którego by nie istniała.

Muzycy zespołu współpracowali z artystami i zespołami takimi jak :
Young Power, Pick Up, SBB, Krzak, Dżem, Cree, Śląska Grupa Bluesowa, Krzysztof Popek, Shaki’n Dudi, Martyna Jakubowicz, Grażyna Łobaszewska, Ireneusz Dudek, Wojciech Karolak, Włodzimierz Koniorowski, Roman Wojciechowski, Leszek Możdżer, Tymon Tymański, Stanisław Sojka, Jaroslaw Śmietana, Ed Cherry, John Zorn…

Krzysztof „Kris” Głuch – śląski pianista jazzowy i bluesowy, ceniony muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer, producent i inicjator. W ciągu swojej czterdziestoletniej działalności artystycznej nagrał ponad dwadzieścia albumów muzycznych. Współpracował m.in. z Martyną Jakubowicz, Włodzimierzem Kiniorskim, Ireneuszem Dudkiem, Henrykiem Gembalskim, Romanem „Pazurem” Wojciechowskim, z zespołem Dżem a w ramach działalności grupy Young Power, tworzonej wspólnie  z  Krzysztofem Popkiem –  z Tomaszem Stańko i Michałem Urbaniakiem. Koncertował zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Francji, Holandii, we Włoszech  i Afryce. W latach 1997-2003 współtworzył zespół Cree, z którym nagrał dwie płyty. Od 2004 roku lider formacji „Ości”, która z biegiem czasu ewoluowała w jego autorski projekt „Krzysztof Głuch Oscillate” i która debiutowała na rynku fonograficznym albumem „Live” wydanym w 2013r. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę i publiczność a sam autor z czasem został doceniony przez czytelników kwartalnika Twój Blues i okrzyknięty pianistą roku 2014r a następnie 2016r. W 2015 roku otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody Janosha.

Agnieszka Łapka  – plastyczka, wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2004 roku debiutowała w awangardowym projekcie muzycznym „Ości” u boku takich artystów jak Krzysztof Głuch, Mirosław Rzepa czy Michał Giercuszkiewicz. W 2007 roku dołączyła do Śląskiej Grupy Bluesowej założonej przez legendy polskiej sceny bluesowej Jana „Kyksa” Skrzeka i Leszeka Windera, z którymi nagrywała i koncertowała w latach 2007- 2012. W 2010 roku w Trio pod nazwą Łapka – Rzepa – Głuch nagrała i wydała płytę „Januaries”, która cieszyła się dobrymi recenzjami oraz miała swoją premierę na portalu Amazon. W 2013 roku Łapka wydała epkę pt.: „ŁAPKA”, na której znalazło się pięć utworów autorskich w języku polskim i angielskim. Autorka cyklu malarskiego pt.: „Kwiaty Polskie”.

Krzysztof Głuch Jr.- gitarzysta z muzyką związany  od dziecka gdyż dorastał w środowisku śląskich muzyków bluesowych i jazzowych. Przygodę z graniem zaczął od wspólnego muzykowania  w domu wraz ze swoim ojcem. Uczestniczył w wielu warsztatach muzycznych  (m. in.  w Śląskie Warsztaty Artystyczne i Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne) gdzie rozwijał swoje umiejętności  pod okiem Mirosława Rzepy, Marka Radulego, czy Damiana Kurasza. W wieku 19 lat wraz z grupą Oscillate zadebiutował fonograficznie, nagrywając płytę „Live”. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych na terenie Polski  (m. in. Olsztyńskie Noce Bluesowe, Rawa Blues Festiwal, Śląskie Brzmienie czy Fama). Współpracował z takimi artystami jak Leszek Winder, Maciej Radziejewski, Henryk Gembalski, Bronisław Duży,  Adam Buczek, Włodzimierz Dembowski (Łąki Łan) czy Marek Pędziwiatr. Wraz z Krzysztofem Głuchem,  Andrzejem Ruskiem, Arkiem Skolikiem, Agnieszką Łapką współtworzą  projekt – Krzysztof Głuch Oscillate. Jest również członkiem funkowego zespołu Funk Da System.

Arek Skolik – polski perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. Współpracował ze Stanisławem Soyką, Januszem Muniakiem, Tomaszem Gwincińskim, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Andrzejem Urnym, Tymonem Tymańskim, Adamem Lomanią, Tomaszem Szukalskim, Jarosławem Śmietaną, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Jerzym Milianem, Joachimem Menclem, Johnem Zornem, Steve’em Loganem, Niną Stiller, Davidem Lamare i Ireneuszem Dudkiem.

Andrzej Rusek – Samouk, jego ojciec był muzykiem, kompozytorem i aranżerem. Pierwsze muzyczne kroki stawiał we free – jazzowej formacji Pick Up Formation i równolegle w bluesowym zespole Irka Dudka. Uczestniczył w setkach nagrań płytowych. Występował z wieloma zespołami i wykonawcami jak: Tomasz Stańko, Anthymos Apostolis, Grzegorz Kopołka, Carl Palmer, Shakin Dudi, Jorgos Skolias, Martyna Jakubowicz, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewka, Andrzej Zaucha, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki, Ewa Uryga, Katarzyna Gertner, Jose Torres y Salsa Tropical, Orkiestra Kameralna Aukso, Tereje Rypdal.